Bedava Zorin İşletim Sistemi

zorin os

Linux işletim sistemi ücretsiz açık kaynak kodlu yani kullanıcıların işletim sisteminin nasıl yapıldığını görebildiği ve istedikleri gibi müdahale edebildikleri bir işletim sistemi anlamına geliyor. Linux yapımcıları windows işletim sistemine benzer bir işletim sistemi ürettiler. Zorin ismini verdikleri işletim sistemi görünüm olarak windowsa benziyor ve bilgisayar kullanıcılarının, özellikle windows kullanıcılarının bu işletim sistemi kullanarak yavaş yavaş linux işletim sistemine geçmelerini hedefliyor. Chip Online zorin işletim sistemini araştırmış.

http://i1-linux.softpedia-static.com/screenshots/Zorin-OS_2.jpg

1. Yeni bir masaüstü ortamı: Zorin OS 6, Unity yerine kullandığı yeni Zorin Desktop masaüstü ortamı ile dikkat çekiyor. Geliştiriciler, onu şöyle açıklıyorlar: “Zorin Desktop, Gtk3 gibi en son ve en iyi açık kaynak kodlu yazılım ve teknolojileri kucaklar; tüm bunları Windows 7 benzeri varsayılan görünümünü koruyarak yapar.

2. Çoklu arayüz seçenekleri: Zorin Look Changer, çeşitli grafiksel arayüzler arasından seçim yapmanıza izin veriyor. Görünümler arasında Windows 7, XP ve GNOME 2 grafik arayüzleri bulunuyor.

http://4.bp.blogspot.com/-nhkWwAlzgcs/TwSVNrsADmI/AAAAAAAABjY/sJZxmH_5Avg/s1600/Screenshot3.png

3. Tarayıcı yöneticisi: Zorin OS 6’da bulunan Web Browser Manager ile web tarayıcısı yüklemek daha kolay bir hale geliyor.

4. Güncel Linux Kernel’i: Zorin OS 6’nın kalbi, Ubuntu 12.04 LTS “Precise Pangolin”e dayanması nedeniyle Linux Kernel 3.2’den meydana geliyor.

5. 5 yıllık güvenlik: Zorin OS 6, Uzun Dönemli Destek yayımı olan Ubuntu 12.04’ü temel alıyor. Bu sayede onunla beraber gelen 5 senelik güvenlik güncellemelerini de alabiliyor. Dolayısıyla uzun süre kullanabileceğiniz bir dağıtım arıyorsanız, Zorin OS 6 iyi bir seçenek olacaktır.

6. Çok sayıda güncelleme: Proje takımına göre Zorin OS 6, “çok sayıda güvenlik güncellemesi, yeni bir Yazılım Merkezi, çok sayıda geliştirme ve işlev” sunuyor.

Bedava buradan indirebilirsiniz. Buradan  ultimate sürümünü indirebilirsiniz.Benzer Yazılar

Yorum Ekle