Intel İşlemcilerin Özellikleri

 

http://www.intel.com.tr/content/dam/www/public/us/en/images/photography-consumer/2x1/laptop-aio-product-finder-320x160.jpg.rendition.cq5dam.webintel.320.160.jpgBilgisayar teknolojilerinde işlemciler, cpu, oldukça önemli bir yere sahiptir, tüm bilgilerin işlendiği ana parçadır. En büyük işlemci üreticisi olan intel firmasının işlemcilerinde bazı özellikler ve kullanıcılar tarafından pek bilinmiyorlar.

Çift Çekirdekli İşleme Kapasitesi.

Aynı frekansta çalışan tek bir fiziksel pakette bağımsız iki işlemci çekirdeğini çalıştırır. Paylaşılan L3 önbelleğinin 3 MB boyutuna sahiptir.

Intel® Smart Cache.

Paylaşılan önbellek, iş yüküne göre her işlemci çekirdeğine dinamik olarak atanır ve gecikmeleri azaltarak performansı artırır.

Integrated Memory Controller.

Entegre bellek denetleyici, bellek okuma/yazma performansı, düşük gecikme ve yüksek bellek bant genişliği özellikleri sağlar.

Intel® HD Graphics.

Popüler ve eğlencelik oyun deneyimi sunar, ayrıca Blu-ray* ve tam donanım kod çözme hızlandırıcı ile HD oynatma özelliğini destekler.

Intel® Virtualization Teknolojisi (Intel® VT).

Tek bir donanım platformunun birden fazla sayıda “sanal” platform olarak işlev görmesini sağlar.

Bu özellikler yeni ve popüler olan işlemci özellikleri. İşlecilerin genel özellikleri hakkında buradan ve buradan daha bilgi alabilirsiniz.Benzer Yazılar

Yorum Ekle