Bir Sayfada Gösterilebilecek En Fazla Google Reklamı Sayısı

Google adsense reklam birimleri ile gelir elde eden sitelerde farklı reklam birimi sayısı var. Google Adsense ile reklam geliri elde etmek yeni başlayacak adsense kullanıcılarının bilmesi gereken en önemli konulardan biri gösterilebilecek  reklam adedidir. İnternet sitesine çok fazla reklam yerleştirmek gelirlerinizi arttıracağı söylenemez. Yine de gösterim sayısından gelirlerinizi arttırabilir.

google reklam adedi

Sitenizin her bir sayfasına en fazla 3 standart İçerik için AdSense reklam birimi, 3 bağlantı birimi ve 2 Arama için AdSense kutusu yerleştirebilirsiniz.

Kırmızı kare içine alınanlar google içerik reklam birimi, mavi ile gösterilenler bağlantı birimleri, sarı kutu içindeki ise arama için reklam birimi. Bu sitede bir tane kullanışmış, diğer reklam birimi türleri maksimum adedine çıkmış.

Standart içerik reklam birimi ölçüleri geniş ve uzun olan reklamlardır. Bağlantı birimleri de 3 tane gösterilebiliyor. Bağlantı birimleri sadece bir ya da birkaç kelime ile reklamı yapılan küçük bağlantılardır. Arama, sitenize ekleyeceğiniz arama kutularıdır.

https://support.google.com/adsense/bin/answer.py?hl=tr&topic=30004&answer=187698&parent=30000&rd=2

 Benzer Yazılar

Yorum Ekle