Kim Kimi Reklam Yaptı

windows 8 reklamları

Başbaknımızın elinin öne doğru uzanması ve elinin büyük görünmesi konulara hakim olduğunu ve her şeyin kontrolünün altında olduğunun bir göstergesi. Yanda gülümseyen insanlardan da bu durum anlaşılıyor zaten. Böylece windows 8 kendi reklamını oldukça iyi yaptı.

Bu yıl Avrupa ayağı Amsterdam’da düzenlenen ve ana tema olarak Windows 8′e odaklanan Microsoft TechEd 2012 konferansına gün boyunca ilginç bir tesadüf damgasını vurdu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafı, gün boyunca konferans salonlarının dev ekranlarında dakikalarca görüntülendi.

Olayın ortaya çıkışı, Windows 8 ile gelen ve “yaşayan simgeler” olarak adlandırılan bir özelliğe dayanıyor. Gün boyu gerçekleştirilen Windows 8 oturumları sırasında ana ekranda yer alan simgelerden biri, haber akışlarını görüntülemek için ayrılmıştı. Ayrılan simgenin çektiği ana haber ise Türkiye ile Suriye arasında tırmanan gerilimi konu alıyordu.

Bu gerilime dair haber, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafı eşliğinde simge üzerinde görüntüleniyordu.

Böylece neredeyse bir tam gün boyunca Windows 8 üzerine yapılan bütün sunumların ana ekranında Recep Tayyip Erdoğan’n fotoğrafları görüntülendi.

Bu ilginç detayın haricinde, konferansa dair izlenimlerimizi sizlerle ayrıca paylaşacağız.

Kaynak: btnetBenzer Yazılar

Yorum Ekle