Ortak Kullanılan İnternetin Adı Kaçak İnternet Oldu

kaçak internetTürkiye’de internet kullanım ücretlerinin ve sabit telefon ücretlerinin pahalı olmasında dolayı halk interneti ortak kullanarak çözüm bulmaya çalışıyor. Ancak bazıları buna kaçak internet diyor. Yüksek fatura kesmeyi kendileri hak görenler vatandaşın ortak kullanımına kaçak yakıştırmasını layık görüyor.Türkiye Avrupanın en büyük bilişim pazarı ve dünyada da ilk 5’teyer alıyor. Bu pazarda bilimşim sektöründeki tüm şirketler pay almaya çalışıyor ve bu pay Türkiye’deki insanlardan çıkıyor.

Rize’de basın toplantısı düzenleyen Tahsin Yılmaz, Türk Telekom’un 14.5 milyon sabit hat ve 7 milyon ADSL müşterisi bulunduğunu söyledi. 81 ilde 24 bini aşkın çalışanla hizmet verdiklerini belirten Yılmaz, “Türk Telekom, 81 ili birbirine bağlayan 163 bin kilometrelik fiber altyapısı ve tüm ülkeyi kapsayan modern şebekesiyle Türkiye genelinde bireysel ve kurumsal müşterilerine geniş bir hizmet yelpazesi sunuyor. Türkiye’yi iletişim alanındaki en yeni teknolojilerle tanıştırma misyonuyla yatırımlar gerçekleştiren Türk Telekom, son altı yılda 11 milyar TL’yi aşkın konsolide yatırım yaptı. 2012 yılının ilk dokuz ayındaki yatırım miktarı 1.7 milyar TL’ye ulaştı” dedi.

Türkiye’de 7 milyon internet kullanıcısı bulunduğunu ifade eden Yılmaz, 250 bin abonenin hattını komşuları veya yakın çevresi ile paylaştığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu yolla 1 milyon 250 bin kişi kaçak internet kullanıyor. Bunun çeşitli sakıncaları var. Kaçak kullanıcılardan biri bilişim suçu işlediğinde bunun tespit edilmesi halinde hat sahibi hakkında yasal işlem yapılıyor. Ayrıca Türk Telekom olarak hattı iptal ediyoruz. Bu konuda daha fazla müeyyide için Adalet Bakanlığı’na başvuruda bulunduk. Kaçak internet kullanımından rahatsızız.”

Yılmaz, Türkiye’nin haftalık ortalama 33.5 saat internet kullanımı ile dünyada 3’üncü sırada bulunduğunu da sözlerine ekledi.Benzer Yazılar

Yorum Ekle