En Zeki Ünlüler

Albert Einstein

http://3.bp.blogspot.com/_Pi2YVNIqndo/TG-6dz6mCQI/AAAAAAAAAAM/QW1p2yuqtyE/s1600/albert-einstein.jpg

IQ: 160. 20. yüzyılın en önemli kuramsal fizikçisi olarak nitelenen Albert Einstein, Görelilik kuramını (diğer adları ile İzafiyet Teorisi ya da Rölativite Kuramı) geliştirmiş, kuantum mekaniği, istatistiksel mekanik ve kozmoloji dallarına önemli katkılar sağlamıştır. Kuramsal fiziğine katkılarından ve fotoelektrik etki olayına getirdiği açıklamadan dolayı 1921 Nobel Fizik Ödülü’ne layık görülmüştür.

Andrew Wiles

http://www.princeton.edu/admission/whatsdistinctive/facultyprofiles/wiles/picture-top.jpg

IQ: 170. Sir Andrew John Wiles, İngiliz matematikçi. 10 yaşındayken yerel halk kütüphanesinde bir matematik kitabında karşılaştığı Fermat’ın Son Teoremi çok ilgisini çekmişti. Belki de matematikçi olmasına yol açan bu problemi çözmek için çalışmaya daha o yıllarda başladı. 11 Nisan 1953 tarihinde Cambridge – İngiltere’de doğmuştur. 1974 yılında tamamladığı Cambridge Üniversitesi’ndeki lisans eğitiminin ardından 1979’da yine aynı okulda doktora çalışmasını yaptı. Halen ABD’de Princeton Üniversitesi’nde profesör olarak görev yapmaktadır.

Quentin Tarantino

http://www.sportcartoons.co.uk/wallpaper/quentintarantino.jpg

IQ: 160. Quentin Jerome Tarantino ABD’li film yönetmeni, aktör ve oscar ödüllü senarist. 1990’ların başında doğrusal olmayan öykü akışını, diyalogları ve kanlı şiddet sahnelerini cesurca kullanmasıyla kısa sürede ünlenen Tarantino, bilinen Amerikan film klişelerine yeni bir soluk getirmiştir. 1990’lardaki bağımsız sinema kuşağının genç yönetmenleri arasında en tanınmış olanıdır. Tarantino hem popüler hem de art-house sineması hakkında ansiklopedik bilgiye sahip, ağzı çok laf yapan ve son moda konuları takip eden bir hipster olarak tanınır.

Geena Davis

http://www.pyson.com/cineaficion/Photos%20actrices/davis.jpg

IQ: 140. Geena Davis, 21 Ocak 1956 doğumlu; Oscar, Altın Küre ve Emmy ödüllü ABD’li oyuncu, yapımcı, eski model, yazar ve sporcu.

Bill Clinton

http://cmdmedia.files.wordpress.com/2008/10/bill_clinton.jpg

IQ: 137. William “Bill” Jefferson Clinton, Amerika Birleşik Devletleri’nin 42. başkanı. 1993 ile 2001 yılları arasında başkanlık görevini sürdürdü. ABD Başkanı seçilmeden önce Arkansas’ın 50. ve 52. valisi olarak yaklaşık 12 yıl görev yaptı. Bill Clinton şu anda kurucusu olduğu William J. Clinton Foundation (William J. Clinton Derneği) başkanlığını yapmaktadır.

Arnold Schwarzenegger

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/37/Arnold_Schwarzenegger.jpg

IQ: 135. Arnold Schwarzenegger, Avusturya asıllı ABD’li sinema oyuncusu, sporcu ve siyasetçidir. 17 Kasım 2003’den bu yana ABD’nin Kaliforniya eyaletinin 38. valisi olarak görev yapmaktadır.

Steve Martin

http://martinsupreme.files.wordpress.com/2008/02/steve_martin.jpg

IQ: 142. Steve Martin, ABD’li komedyen, yazar, yapımcı, aktör, müzisyen ve kompozitör.

Madonna

http://melodyplant.com/wp-content/uploads/2007/07/blog1-madonna.jpg

IQ: 140. Madonna Louise Ciccone veya bilinen adıyla Madonna. ABD’li şarkıcı, müzisyen, dansçı, aktris, film yapımcısı, yazar ve moda ikonudur. Sanatçı, çoğu çevrede “Pop Müziğin Kraliçesi” olarak bilinmektedir. Yüksek tempolu sahne performansları ile ünlü olan sanatçı, çalışmalarında erotik, politik ve dini temaları kullanmasıyla da tanınır.

Benjamin Netanyahu

http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/01291/benjamin-netanyahu_1291528c.jpg

IQ: 180. Benyamin “Bibi” Netanyahu, 9. İsrail başbakanı ve Likud Partisi başkanı.

Shakira

http://4.bp.blogspot.com/_h0JK8nyOgTA/TEfZeFIWLXI/AAAAAAAAFtA/OxLNnKOamFY/s1600/shakira.jpg

IQ: 140. Shakira Isabel Mebarak Ripoll ya da kısaca Shakira, Lübnan asıllı Kolombiya’lı şarkıcıdır. 90’ların sonuna doğru patlama yapan Latin pop müzik furyasındaki en önemli isimdir. Özellikle yarı Arap yarı Latin figürü danslarıyla insanların beğenisini toplamıştır. Aynı zamanda beste de yapan sanatçı 2 kez Grammy, 8 kez Latin Grammy ödülü almıştır. Shakira’nın sadece stüdyo albümleri 56 milyon satmıştır. Bu rakam toplama ve konser albümleri ile 75 milyona çıkar. 159 adet ödülü vardır. “Hips Don’t Lie” teklisi 10 milyon satarak dünyada en çok satan singlelar arasına girmiştir.

Nicole Kidman

http://pinaytg.files.wordpress.com/2008/11/nicole-kidman1.jpg

IQ: 132. Nicole Mary Kidman, Avustralya’lı, Oscar Ödüllü sinema oyuncusu. Avustralya ve Amerika Birleşik Devletleri çifte vatandaşıdır. 20 Haziran 1967’de Hawaii Honolulu’da doğmuştur. Fakat çocukluğunun büyük kısmı Avustralya’da geçmiştir. Babası Anthony Kidman biyokimyacı, psikolog, yazar; annesi Janelle Kidman ise hemşire, eğitimci aynı zamanda eşinin kitaplarına editörlük yapmaktadır.Benzer Yazılar

Yorum Ekle