İnsan Üstü Güçler

Bazı insanlar diğer insanlardan farklılar. Belki farkındalar belki değilller. Dünyada farklı olma konusunda çok ilginç örnekler var. Süper insanlar diyebileceğimiz bu insanların çok değişik yetenekleri var.

Beyin gücüyle eşyaları yerinden oynatıyor
Miroslaw Magola isimli bu adam manyetik bir enerjiye sahip. Her türlü objeyi beyin gücüyle havaya kaldıran ve yerini değiştirebilen bu adam kinetik güçleri gelişmiş bir yaratık.

http://img41.imageshack.us/img41/5669/beyin.jpg

Beyni ultra hızlı bir güce sahip
Daniel Tammet aslında otistik fakat en zor matematiksel işlemleri ışık hızıyla yapabiliyor. 10 bine kadar olan sayıları özel bir algılama kabiliyetiyle algılayan bu biyonik adam ilginç bir işlem yeteneğine sahip.

http://img176.imageshack.us/img176/6227/ultra.jpg

Soğuğu hissetmiyor
Hollanda’da yaşayan Wim Hof ‘buz adam’ olarak da anılıyor. Buzun altında yüzebiliyor ve buz dolu bir varilin içinde saatlerce kalabiliyor. Blanc dağına bile çok kısa bir sürede tırmanan Hof, bu konuda dünya rekorlarına da imza attı.

http://img195.imageshack.us/img195/6172/soguk.jpg

Gözü yok ama görüyor
Ben Underwood isimli bu adamın gözleri üç yaşındayken alınmış. Kanser teşhisi konan genç adam gözleri olmadığı halde aynı yunus balıkları gibi kendi kendine geliştirdiği sese dayalı özel bir yetenekle görmeyi başardı.

http://img176.imageshack.us/img176/7235/71112708.jpg

Unutmayan kadın
Jill Price’ın son 25 yılı üzerinde araştırma yürüten doktorlar kadının en ince detayları bile hatırladığını ortaya çıkardılar. Kadın 25 yıl önce bugün havanın nasıl olduğunu bile hatırlıyor.

http://img197.imageshack.us/img197/4388/unutmayan.jpg

İnanılmaz ısı enerjisi yayabiliyorlar
Özel bir meditasyon tekniği kullanan budist rahipler ‘Turn-mo’ adı verilen bir yöntemle metabolizma hızlarını yüzde 64 oranında düşürebiliyorlar. Aynı zamanda vücut ısılarını da 17 derece kadar arttırma gücüne sahipler.

http://img22.imageshack.us/img22/1658/isio.jpg

110 Desibel ses gücünde gülüyor
Tayland’da yaşayan 55 yaşındaki Jittarat Wongsomboon, gülünce adeta dağları deviriyor. 110 desibel gücüyle gülebilen bu kahkaha makinası kadın, bugüne kadar birçok gülme yarışmasına katılmış ve ödül kazanmış.

http://img24.imageshack.us/img24/1002/glmeo.jpg

Acı hissetmeyen adam
Tim Cridland isimli bu adam acı hissetmiyor. Kendini kılıçla kesen ve çivi yatağı üzerinde yatabilen bu adam hiçbir şekilde acı hissetmiyor. Doğuştan böyle bir mutasyona sahip olan Cridland’in beyne giden acı reseptörleri yok.

http://img24.imageshack.us/img24/5329/acii.jpg

Her şeyi yiyen adam
Cam, metal ve toksik maddeleri bile yiyebiliyor. Michel Lotito isimli adamın midesi normalden iki kat daha kalın. Bu nedenle aklınıza gelebilecek herşeyi yiyebiliyor.

http://img195.imageshack.us/img195/4448/yemeke.jpg

Helikopter gücüyle el çırpabiliyor
Çinli Zhang Quan sahip olduğu özellikle rekorlar kitabına bile girmeyi başardı. 70 yaşındaki bu adam 107 desibel gücüyle el çırpıyor. Bu seviye de helikopterden çıkan ses gücüne oldukça yakın.

http://img24.imageshack.us/img24/4236/helikoptert.jpgBenzer Yazılar

Yorum Ekle