Aksaray Üniversitesi

Bakanlar Kurulu tarafından, 2006 yılı içinde kurulması kabul edilen bir devlet üniversitesidir. 17 Mart 2006 tarihli 26111 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan 5467 sayılı kanunla Niğde Üniversitesi’ ne bağlı iken adı ve bağlantısı değiştirilerek, fakülte ve yüksekokullar kendi bünyesinde oluşturulan Aksaray Üniversitesi Rektörlüğe bağlanmıştır. Rektör Prof. Dr. Necdet SAĞLAM‘dır.

Sosyal ve Kültürel Faaliyetler

Öğrencilerin ders dışı zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmeleri için gerek üniversite genelinde gerekse fakülte ve yüksekokullarda çeşitli sosyal ve kültürel etkinlikler sürdürülmektedir. Sportif Faaliyetler

Üniversitemizde öğrencilerimizin her türlü sportif çalışmalarına olanak sağlamak amacıyla sportif tesislerin yapımına ayrı bir önem verilmektedir.

Beslenme

Aksaray Üniversitesi Kampüsü içinde değişik fakülte ve yüksekokulların bünyesinde bulunan kantin ve kafeteryalar, öğrencilerin beslenme ihtiyaçlarını karşılamaya olanak sağlamaktadır.
Ulaşım

Aksaray Üniversitesi Kampüsü Adana-Ankara yolu üzerinde bulunmakta ve şehir içi otobüsler ile kolay bir şekilde kampüse ulaşım sağlanmaktadır.
Devamı için tıklayınız.

Barınma

Aksaray Üniversitesi öğrencilerinin barınma ihtiyacını karşılamak için Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı kız ve erkek yurtları bulunmakta ve yeni yurt yapım çalışmaları devam etmektedir.
Devamı için tıklayınız. İletişim

Aksaray Üniversitesi iletişim bilgileri için tıklayınız.

Tanıtım filmiBenzer Yazılar

Yorum Ekle