Gaziosmanpaşa Üniversitesi

Üniversitelerin başta gelen amacı ?düşünme eğitimi? vermek, bilimsel düşünceyi Atatürk İlke ve İnkılapları çerçevesinde çağdaş dünya-görüşü olarak öğrencilerine sunmaktır. Üniversiteler farklılığı bilimde dünya standartlarını yakalaması ,çağdaş düşünceyi kendi kültürüyle pekiştirmesi ,gelişmiş altyapısı ,çağdaş öğretim kadrosu ve sunduğu hizmetlerle sağlamaktadır.

Gaziosmanpaşa Üniversitesi’ nin Avantajları

Üniversitesi 1992 yılında kurulmuş Cumhuriyetin genç Üniversitelerinden biridir.15 yıl içinde fiziki yapı ,öğrenci sayısı ,eğitim-öğretim ,araştırma ve yayın bakımından büyük gelişmeler kaydetmiştir.Üniversitemiz Tokat’a 7 km uzaklıkta eğitim-öğretim vermektedir.Üniversitemiz de 5 Fakülte ,4 Yüksekokul ,12 Meslek Yüksekokulu ,3 Enstitü mevcut olup ,2008-2009 eğitim-öğretim yılı kontenjanları dahil olmak üzere 18.000 civarında öğrencisi bulunmaktadır.

Kpss’ de Mezunlarımızın Başarısı

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği KPSS Başarı sıralamasında Üniversitemiz Genel Kültürde 3., Eğitim Bilimlerinde 5. sırada yer almıştır.Diğer branşlarda da üst sıralarda yer almıştır. Gaziosmanpaşa Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü KPSS Başarı sıralamasında Türkiye genelinde 20., İktisat Bölümü 37., İşletme Bölümü 42. sırada yer almışlardır.

Öğrenci kulüpleri ve Aktiviteler

Üniversitemiz bünyesinde 28 öğrenci kulübünü barındırmaktadır.

Kulüplerimiz aktif olarak çalışmaktadır.Eğitim-Öğretim yılı boyunca başta bahar şenlikleri ,sempozyum ,panel ,gezi ,satranç turnuvası , halkoyunları ,Çocuk Esirgeme Kurumu yurt gezileri ,çeşitli amaçlı yürüyüşler , toplum anketleri ,ağaçlandırma ,İngilizce kursları,İngilizce oyunlar oynanması ve film gösterimi gibi aktiviteler yapılmaktadır.

Lisansüstü Eğitimde Şeffaf Öğrenci Alma Politikamız

Üniversitemiz lisansüstü eğitimde öğrenci alımını kurallar çerçevesinde yapmaktadır.

Akademik Açıdan Yayın Sırasına Göre Sıramız

Gaziosmanpaşa Üniversitesi akademik yayın açısından Türkiye’nin önde gelen üniversitelerindendir.

Sıra SCI+SSCI+AHCI Öğr.Üye.Say Oran
43 133 244 0,55

Geleceğimizin teminatı siz gençlerimizi, Türkiye’nin yarınlarına ışık tutmak üzere, evrensel değerleri ve anlayışları benimsemiş, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı,modern araç ve gereçlerle donatılmış,bilim üreten, ürettiği bilimi teknolojiye dönüştüren ve insanlığın hizmetine sunan, uluslararası standartları yakalamış, sorgulayan, katılımcı, paylaşımcı, toplumsal değerlere duyarlı,hukuka saygılı, yeniliklere açık, kültür ve sanat bilinci gelişmiş bireyler olarak topluma kazandırmayı “Daima ileriye, daima en iyiye” ilkesini benimsemiş, Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde birlikte çalışmaya davet ediyoruz.

Gaziosmanpaşa Üniversiteli olmanın onur ve gururunu birlikte yaşayalım.Benzer Yazılar

One thought on “Gaziosmanpaşa Üniversitesi

Yorum Ekle