Nevşehir Üniversitesi

http://static.nevsehir.edu.tr/gorselduyuru/1/830.jpg

Üniversitemiz, Erciyes Üniversitesi’ne bağlı olan Nevşehir Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, Nevşehir İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Nevşehir Semra ve Vefa Küçük Sağlık Yüksekokulu, Meslek Yüksekokulu, Gazi Üniversitesi’ne bağlı olan Hacı Bektaş Veli Meslek Yüksekokulu ve Hacettepe Üniversitesi’ne bağlı olan Ürgüp Sebahat ve Erol Toksöz Meslek Yüksekokulu’nu bünyesine katmıştır.

Nevşehir Üniversitesi biri ana yerleşke olmak üzere toplam 5 farklı yerleşkede bilimsel faaliyetlerini 2 enstitü, 6 fakülte, 1 yüksekokul, 7 meslek yüksekokulu ve 3 araştırma merkezi ile sürdürmektedir. Ayrıca inşaatı devam eden ve 2012 yılında tamamlanması planlanan İlahiyat Fakültemiz, yeni Rektörlük Binamız, Yemekhane ve Sosyal Tesislerimiz, Kapalı Spor Salonumuz, Merkezi Derslik ve Eğitim Fakültemizin C ve D Blokları ile 120 bin metre karenin üzerinde kapalı alanımızla büyümeye devam etmekteyiz.

Üniversitemiz, bilimsel faaliyetleri esas alan geniş akademik kadrosu, 2011 yılı itibariyle 8 binden fazla öğrencisi, fiziksel ve sosyal imkânlarıyla Türkiye’nin en önemli üniversitelerinden biri olma yolunda hızla ilerlemektedir.

Tanıtım videosu


Nevşehir Üniversitesi from Nevsehir University on Vimeo.

Detaylı bilgiyi buradan alabilirsiniz.Benzer Yazılar

Yorum Ekle