Ordu Üniversitesi

Tanıtım videosu

Ülkemiz için araştırma, öğrenme, sağlık ve eğitim ihtiyacına bilimsel ve etik değerlerden ödün vermeden hizmet edebilecek, kültüre katkıda bulunacak insanlar yetiştirmek hedefinde olan üniversitemiz; Karadeniz Teknik Üniversitesi’ne bağlı Ziraat Fakültesi, Meslek Yüksekokulu ile 19 Mayıs Üniversitesi’ne bağlı Ünye İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi, Ordu Sağlık Yüksekokulu, Mesudiye Meslek Yüksekokulu’nun bir araya getirilmesinden oluşmuştur.

http://www.odu.edu.tr/dosyalar/logo/ordu.gif

Öğrenciler eşsiz deniz güzelliği ve tertemiz orman havasına sahip güzel şehrimizde eğitim görüyor ve kurdukları çeşitli topluluklarla kendilerini sanat alanında da geliştiriyorlar.

Her genç bir üniversitede okumak, üniversite hayatını yaşamak en iyi şekilde üniversite eğitimini tamamlamak ister, mezun olup adını kütüğe çakmak, arkadaşlarıyla kepini havaya fırlatmak ister. Üniversitemiz mezun ettiği birçok genç gibi mezun olmak isteyen birçok genci de bu güzel şehre Ordu’ya, Ordu Üniversitesi’ne bekliyor.

Her mevsimi ayrı, gündüzü ayrı, gecesi ayrı bu güzel Ordu’da kurulan üniversitede hedefimiz; ülkenin ihtiyacı olan dallarda ve sayıda insan gücünü yetiştirmektir.

 Benzer Yazılar

Yorum Ekle