Rihanna Hakkındaki Gerçekler

rihanna

Rihanna Güney Amerika’da bulunan, Karayip Denizi adalarından biri olan Barbados’ta dünyaya gelmiş. Rihanna gerçek adını kullanıyor. İsmi tam olarak Robyn Rihanna Fenty.

Doğum adı Robyn Rihanna Fenty
Doğum 20 Şubat 1988 (24 yaşında)
Saint Michael, Barbados
Meslekler Şarkıcı, Söz yazarı, Model, Oyuncu
Köken Barbados
Etkin yılları 2005-günümüze
Çalgılar Vokal
Tarzlar Pop, R&B, reggae, Hip hop/Rap
Plak şirketi Def Jam
İlişkili hareketler Jay-Z, Kanye West, Chris Brown, Eminem, Drake, Shontelle, Ne-Yo,Britney Spears
Resmî sitesi www.rihannanow.com

Rihanna müzik kariyerine erken yaşlarda başladı. Daha 16 yaşındayken bir plak şirketiyle anlaşmaya varmıştı bile. 15 yaşındayken tanıştığı müzik prodüktörü Evan Rogers aracılığıyla kaydettiği demonun Def Jam şirketine ulaşmasıyla, bu şirketle daha 16 yaşındayken anlaşmaya vardı.

Rihanna’nın ortalığı altüst eden single’ı Umbrella ile daha önce Whitney Houston’ın “I will Always Love You” şarkısıyla listelerde en uzun süre 1 numarada kalan kadın şarkıcı rekorunu geride bıraktı.

Rihanna’nın “Don’t Stop the Music” şarkısında, Michael Jackson’ın 1983 yılında yorumladığı Manu Dibango’nun Soul Makossa şarkısından müzik parçaları kullanıldı. “Mama-say, mama-sa, mama-ko-sa” sözlerinin olduğu bölümde bu şarkıdan parçalar kullanan Rihanna bu şarkıyla 15’ten fazla listede yine zirveye oturdu.

Rihanna’nın müzik kariyerine erken yaşlarda başladığını söylemiştik. Rihanna 20 Şubat 1988’te doğmuş. İlk albümü “Music Of The Sun” çıktığında daha 17 yaşındaydı. Rihanna’nın ikinci albümü “A Girl Like Me” ismini taşıyordu.

Rihanna son albümünden yayınladığı 4. single çalışması “Hate That I Love You”da ünlü soul sanatçısı Ne Yo ile düet yapıyor.

Rihanna’nın destek verdiği sosyal projelerden biri HIV / AIDS ile ilgili toplumu bilinçlendirmeye yönelik. Rihanna, Timbaland ve Good Charlotte gibi müzisyen ve gruplarla toplumda bu bilinci oluşturmayı hedefleyen “AIDS’e Karşı Moda” projesine destek veriyor.

Dünyanın 20’li yaşlardaki sayılı zenginlerinden biri olan Rihanna, sahne alacağı yerlerde sahne gerisinde pahalı yiyecek ve içecekler yerine meyve, kuruyemiş ve sakız talep ediyor. Evet, inanması güç ama Rihanna organizatörlerden sahne gerisinde iki paket pembe sakız, iki elma, iki mango, iki armut ve çekirdeksiz üzüm talep ediyor.Benzer Yazılar

Yorum Ekle