The Avengers Hakkındaki Gerçekler

http://1.bp.blogspot.com/-UZ-IdbdK4d4/T6nznQANXRI/AAAAAAAABms/jo0lXkUwvhs/s320/The+Avengers+2012+HQ%7Bfreehqwallpapers.blogspot.com%7D+(1).jpg

Önce bir tarih bilgisi. “The Avengers”, birkaç farklı süper kahramandan oluşan bir takım. 1963’te, DC Comics’in “The Justice League of America”sının başarısı üzerine çıkmış. The Justice League of America, Superman, Batman, Flash ve Wonder Woman ile biraz da güçlü gibi.

http://2.bp.blogspot.com/-L7GQG04uLvY/T6LybUh6V8I/AAAAAAAAAj8/aJh02hkxGeY/s320/The-Avengers.jpg

Avengers kadrosunda, Marvel’ın bütün kahramanları mevcut değil. Iron Man, Hulk, Thor, Captain America gibi devler var ama filmde bu kez Spider-Man yok!

Disney, Iron Man’in dev başarısından sonra “The Avengers”ın çekilmesine karar verdi. 2005’ten beri gidip gelen proje, Iron Man 2008’de 585 milyon dolar gişe yapınca onaylandı.

http://3.bp.blogspot.com/-Zub6wqHWfZA/T6n0OD5ULpI/AAAAAAAABnk/0jy5WGAxhDQ/s320/The+Avengers+2012+HQ%7Bfreehqwallpapers.blogspot.com%7D+%2816%29.jpg

Hulk’u Edward Norton oynamıyor. Marvel ile eski Hulk Edward Norton’un arası açık, birbirleri hakkında tatsız açıklamalar yapıp duruyorlar. Görevi üstlenen ise, önce 15 kilo verip üzerine 5 kilo kas yapan Mark Ruffalo.

Filmin yönetmeni Joss Whedon, ilk X-Men filmini çekmek için görevlendirilmiş, sonra görevden alınmıştı. Bu filmde bir süper kahraman filmi için hiç alışık olunmayan miktarda Oscar adayı oyuncu var! Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Samuel L. Jackson, Mark Ruffalo, Jeremy Renner. Görüntü Yönetmeni de Oscar’lı bu arada.

Avengers serisi daha bitecek gibi görünmüyor. Samuel L. Jackson’ın kontratında, toplam dokuz kere Nick Fury’yi oynayacağı yazıyor. Bu filmle beş etti, öyleyse kaldı dört!

Robert Downey Jr. ekibin liderinin Iron Man olmasını istemiş, stüdyo da büyük gişe başarısından dolayı kabul etmiş ama Joss Whedon, ekibin içine ayrı gayrı karıştırmamış.

Iron Man bir mühendislik başarısı. Hulk, yanlış giden bir deneyin ürünü. Captain America, bir süper asker yaratma deneyinin sonucu. Hawkeye’ın ok atmada özel bir yeteneği var ancak doğa üstü değil, Black Widow ise sadece çok iyi savaş eğitimi almış. Thor ise bir kuzey tanrısı!

http://1.bp.blogspot.com/-Fuabq3vEvMk/T8_FA1OvkBI/AAAAAAAAHpQ/D_v9UDK9mrw/s1600/The+Chris+Evans+Blog+060612+001.jpg

 Benzer Yazılar

Yorum Ekle