Tom Cruise Hakkında Bilmedikleriniz

Tom Cruise

14 Yaşında rahip olmak için bir kursa yazılmış ama bir yıl sonra kurstan atılınca güreşçi olmaya karar vermiş. Bileğini sakatlayıp takımdan atılınca da aktör olmuş.  Uydurulmayacak kadar saçma bir hikaye olmasından doğru olduğunu anlamış olmanız gerekiyor.

Tom Cruise

1987’de Mimi Rogers ile evlenip üç yıl evli kalmıştı. Ayrıldığı yıl Nicole Kidman ile evlendi. Nicole ile ayrıldığı yıl da Penelope Cruz ile çıkmıştı.

Premiere’in “Hollywood’un en güçlüleri” listesinde 2005’te 14 numara. Bu da soru sormaktan ziyade bilgi verme amaçlı bir soruydu. 14 numara, bir aktörün bu listede çıktığı en yüksek seviyeymiş. Tabii Tom Cruise’un aynı zamanda prodüktör olduğunu da unutmamak gerek.

2002 Oscar törenini evde izlemiş çünkü o akşam çocuklara bakması gerekiyormuş. Kırmızı halıda yürüyüp pozlarını verdikten sonra arka kapıdan çıkmış. Ne baba ama.

Boyu 1,70. Biz normal insanlar için problem teşkil etmeyen bu boy, Hollywood standartları için oldukça kısa.

People dergisinin efsanevi “dünyanın en güzel 50 insanı” listelerinin gediklisi. Sizce bu sorunun cevabı yanlış olabilir mi? Bu listeye üç kez girmiş. Ayrıca People onu 1990’da yaşayan en çekici erkek seçmiş. Diğer girdiği listeler; Empire’ın “sinemanın en çekici 100 oyuncusu”, VH1’ın “en iyi giyinen aktörler” ve “100 en dayanılmaz ünlü” listeleri.

“Mission İmpossible II”den kazandığı para 75 milyon dolar! Bunu, kardan yüzde 30 pay alarak yaptı. “War of the Worlds” için de böyle bir yüzde 30 anlaşması var ve görünüşe göre rahat bir 100 milyon kazanacak.

Solak olduğunu sanılıyor ama değil. Birçok kişi öyle sanıyor. Sebebi, her iş için sol elini kullanması. Yazı için ise sağ elini kullanıyor, yani solak değil.

Filmleri aynı yıl hem Oscar hem de Razzie (Altın Ahududu) alan tek oyuncu. 1988’de Rain Man “en iyi film” dalında Oscar, “Cocktail” ise “en kötü film” dalında Razzie almış.Benzer Yazılar

Yorum Ekle