Ayvacık Sokakağzı Motel

http://www.sokakagzimotel.com/img/an1.jpg

http://www.sokakagzimotel.com/img/logo_ust_dvm.jpg

Otelimiz Assos’ un 15 km. batısında Koyunevi Köyü’ nün sahili olan Sokakağzı mahallesindedir .

Sokakağzı mahallesi Bababurnu’ ndan sonra Edremit Körfezi’ nin başlangıcında bulunan Sütlüce Koyunda ve Midilli Adası’ nın tam karşısındadır. Tertemiz bir deniz ve mükemmel bir plaja sahiptir. Denize sıfır olan otelimiz 1995 yılında kurulmuş olup, siz değerli müşterilerimize 12 yıldan beri hizmet vermektedir.

Amacımız kent yorgunu insanımızı doğal bir aile ortamında dinlendirmektir.

Sokakağzı Koyunevi Köyü’ nün mahallesi olup ilk yerleşim 1950′ li yıllarda köyden bazı ailelerin buraya gelip yerleşmesiyle başlamıştır. Bugün yaz ve kış sürekli oturan aile sayısı 45 haneye, nüfus ise 120 kişiye ulaşmıştır.

Çok eski yerleşime sahip olan Sokakağzı’ nın tarihi ile ilgili çok fazla bilgi bilinmemesine rağmen, yaptığımız araştırmalarda adının POLYMEDION olduğunu ve IV. Truva zamanında Larisallı halk önderi ve komutanı POLYMEDES tarafından kurulduğunu, adının da Polymedes yurdu anlamına gelen Polymedion olduğunu öğrenmiş bulunuyoruz.

Odalarımız evinizin rahatlığını sunacak şekilde hazırlanmıştır. Pencereden yemyeşil bir bahçe ve meyve ağaçlarının arasından denizi ve tam karşınızdaki Midilli Adası’ nı seyredebilrsiniz.

Odalarımızda klima, televizyon ve banyoda saç kurutma makinası bulunmaktadır.

Ulaşım:

İstanbul’ a 450 km. mesafede olan Sokakağzı’ na karayoluyla gelecekler için Tekirdağ üzerinden gelerek Gelibolu veya Eceabat’ tan yada Kilitbahir’ den karşıya geçerek Ezine – Ayvacık / Behramkale(ASSOS) ‘ dan geçerek Koyunevi Köyüne ordanda Sokakağzına ulaşabilirler. Ayrıca İstanbul – Bandırma feribotuyla gelecekler için de Bandırma – Biga – Çan – Bayramiç – Ezine’ den sonrada Ayvacık Assos istikametinden ulaşabilirler. Sokakağzı Çanakkale ve Edremit Körfez hava alanlarına da eşit mesafe olup 90 km’ dir.
Tel    :    ( 0286 ) 723 42 06 – 07
Fax    :    ( 0286 ) 723 42 33
E-mail    :    info@sokakagzimotel.com

http://www.sokakagzimotel.com/img/map1.jpg

sokakagzimotel.comBenzer Yazılar

Yorum Ekle