Dünyadaki En İlginç Restorantlar

Kanlı Fatura, Romanya

Kanlı Fatura, Romanya

Bükreş’te bulunan Drakula restaurant, yapılan gösterilerle ve ilginç dekoru ile müşterilerin ilgisini çekiyor!

Kıyafet İsteğe Bağlı, New York

Kıyafet isteğe bağlı New York

Bu restaurant, kumsalların ve tatillerin tekdüzeliğinden sıkılan New Yorklu bir grup çıplağa hizmet veriyor. Sağlık koşulları gereğince personel giyinik olmak zorunda. Ayrıca çıplak müşterilere üstüne oturmak için özel minderler veriliyor.
Hızlı Aperatif, Afrika

Hızlı Aperatif, Afrika
Afrika’da Abijan kentinde, bir restaurant müşterilerine timsahtan tutun da fareye kadar ilginç bir menü sunuyor. Oldukça yaygınlaşan bu yemek geleneği, insanın en yakın akrabası olan maymunları da tehdit ediyor.
Burger Bombası, Lübnan

Burger Bombası, Lübnan
Beyrut’ta Hizbullah kontrolünde olan bir alanda, askeri temalı ilginç bir restaurant bulunuyor. Yemekler, “Bir sandviç sizi öldürebilir” sloganıyla sunuluyor. Aşçısı askeri bir uniforma giyen bu restaurantın, müşterileri siperlerin arkasında yemek yiyor.
Erkekler İçin Oyun Sahası, Almanya

Erkekler İçin Oyun Sahası, Almanya
Almanya’nın Hamburg kentinde, haftasonu alışverişlerini kendilerine ve eşlerine zehir eden erkekler için oyun sahası açıldı. Hem restaurant hem de oyun sahası olarak hizmet veren bu yer, kocalarının dırdırından sıkılan kadınlar için büyük fırsat!
Soğuk Atmosfer, Çin

Soğuk Atmosfer, Çin
Kuzey Çin’in Harbin kentinde bulunan bu restaurant, tamamen buzdan yapılmış! Buz heykelciliğinin iyi örneklerinden biri olan bu yer yaklaşık 100 kişiye hizmet verebiliyor. Yalnız restaurantın içindeki sıcaklık eksi 4 derece!
Hitler’in Retaurantı, Hindistan

Hitler’in Retaurantı, Hindistan
Hindistan’ın, Mumbai kentindeki bu ilginç konseptli restaurant,tamamı ile Hitler’in fotoğrafları ve Nazi haçları ile dekore edilmiş. Bu ilginç konseptin, kentteki yahudi topluluğunu kızdırdığı kesin!
Hizmetçi Kız, Japonya

Hizmetçi Kız, Japonya
Hizmetçi kıyafeti giyen garsonlar, Tokyo’nun elektronik bölgesinde hizmet vermektedir. Popüler kültüre ve kapitalist sistemin sürü psikolojisine hitap etmekte oldukça başarılı bu restaurant!
Geleceğin Yemekleri, Singapur

Geleceğin Yemekleri, Singapur
Singapur’daki bu restaurant, eşi benzeri olmayan moleküler gastronomi olarak adlandırılan bir mutfak sunuyor. Yenilikçi bir hareket olan bu akım, teknolojik yöntemlerle yeni tatlar yaratma çabasında!
Trenli Günler, Japonya

Trenli Günler, Japonya
Tokyo kentinde bulunan bu ilginç restaurant, tren severlerin gözde mekanı. Her tarafı tren minyatürleri ile süslü bu bar-restaurant’ta kokteylinizi yudumlarken, tren sesleri kulaklarınızı çınlatacak.

kaynak: gezikolik.comBenzer Yazılar

Yorum Ekle