öğretim teknolojileri teknolojileri ve materyal geliştirme – ödev

DERS ADI: ÖĞretim Teknolojileri ve Materyal Geliştirme

KONU: Beden eğitimi ve spor derslerinde teknolojik bir  aracın sınıfta kullanımın?  tanıtmak.

SÜRE: 3dk

ALET?N ADI: Projeksiyon Makinesi

Projeksiyon Makinelerinin Özellikleri

Böyle makinelerin kullanılacaşı zaman ilk olarak dikkat edilmesi gereken özellikler parlaklık, çözünürlük gücü ve lamba ömrüdür. Parlaklık ve çözünürlük gücü makinenin ??? oranın? farklılık gösterdişi ortamlarda kullanım düzeyi ile ilgilidir. 9000 ansilümenlik bir projeksiyon makinesi öİle saatlerinde bir plajda bile rahatlıkla kullanılabilirken 2400 ansi gücüne sahip bir dişer makine ise kullanım açısından daha fazla kısıtlama getirmektedir. Lamba ömürleri makinenin içindeki görüntüyü yans?tmaya yarayan ???k kaynaşının kullanım süresini belirtir. 9000 ansi’lik ve 98kg aşırlığında olan projeksiyon makinesi 2400 ansi’lik ve 32,5kg aşırlığındaki bir başka projeksiyon makinesine göre taş,ınması daha zordur.

Bu makinelerin fiyatları özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Yaklaşık olarak 2000- 4500 dolar arasında fiyatları değişmektedir.

Nasıl kullanılır

devamı –>

Bu cihaz eğer bir bilgisayarla kullanılacaksa, ekran kartı çıkışına, video ile kullanılacaksa bir ara kablo yardımı ile başlantı sağlanarak kullanılır. Bu tür cihazlar daha çok bilgisayarlarla kullanılır.

Beden Eğitimi Alanındaki Kullanımı

Beden eğitimi alnında öğrencilere görsel etkinlikler sunam amacıyla değişik ortam ve amaçlarla rahatlıkla kullanılabilir. E?itmen  büyük bir öğrenci gurubuna değişik sunumlar yapabilir. Hareket öğretimi, hareket analizi, teorik bilgiler, motivasyonun sağlanması, ders etkinliklerinin çeşitlendirilmesi ve öğrencilere farklı ya?antıların kazandırılması amacıyla rahatlıkla kullanılabilir. bu alet çok ince tekniklerin  öğretiminde öğrencilere daha iyi bir görsel imkan sağlarken öğrencilerin dikkatini çekmede oldukça başarılıdır.Benzer Yazılar

Yorum Ekle