Pink Hakkındaki Gerçekler

http://images.blastro.com/images/artist_images/med/med_pink_artist_photo11.jpg http://www2.pictures.gi.stylebistro.com/Pink+Short+Hairstyles+Fauxhawk+CV4VmuZHkR8l.jpg http://1.bp.blogspot.com/_Iwif8t0IkAo/SMB8MoD4qHI/AAAAAAAAAVQ/xyUmzx19svw/s400/pink.jpg

Yeni albümü “The Truth About Love”, çıktığı hafta Billboard’a birinci sıradan girdi. İlk haftasında 281 bin kopya satarak bu yılın ilk haftasında en çok satan üçüncü albümü oldu. İlk ikisi Justin Bieber’in “Believe”i ve Madonna’nın “MDNA”sıydı.

İlham kaynakları Madonna ve Janis Joplin. Sadece müziği ile değil, karakteri ile de ilgi çekmesi gerektiğini Madonna’dan öğrendiğini söylüyor.

Üzücü bir aile hayatı yaşamasından bol bol beslenmiş. Mesela ‘Family Portrait’, ailesinin boşanması hakkında. Duyduğumuza göre bu şarkı, annesinin dört gün durmadan ağlamasına sebep olmuş.

Babasının gitar çalıp şarkı söylemesinden etkilenerek kendisi de14 yaşında şarkı söylemeye başladı. Ama ilk hayali Olimpik jimnastikçi olmaktı. 16 yaşında ilk plak kontratını imzaladı.

2006’da evlendiği motorkros yarışçısı Carey Hart’tan 2008’de ayrıldı. 2008’de ayrıldılar ama boşanmadılar. 2010’da tekrar bir araya geldiler ve Pink 2011’de kızı Willow Sage Hart’ı dünyaya getirdi.

Ünlü olmadan önce benzin istasyonunda kasiyer ve fast food restoranlarında garson olarak çalışmışlığı var.

Genç kızlarla arasında bir “Kız gücü” dayanışması var. Hatta Teen People dergisi, ‘Most Girls’ şarkısını 2000’lerin ‘I Will Survive’ı olduğunu yazmıştı.

Okul ile arası hiç iyi değildi. Hatta “Missundaztood” albümünün ismini, İngilizce öğretmenini delirtmek için koyduğunu söylüyor.

Pink, tam bir hayvan hakları aktivisti. Hatta Avustralya yün endüstrisine karşı yürüttüğü bir protesto sonrası Avustralya halkından özür dilemişliği bile var. Bir Terrier’i vardı ama 2007’de yüzme havuzunda boğuldu. O günden beri evcil havyan beslemiyor. Ama doldurulmuş kurbağa koleksiyonu var!

Doğum adı : Alecia Beth Moore
Doğum : 8 Eylül 1979 Doylestown, Pensilvanya, ABD
Meslekler : Şarkıcı, söz yazarı, yapımcı, oyuncu
Etkin yılları : 1996-günümüz
Çalgılar : Gitar, klavye, piyano, davul
Tarzlar : Pop, rock, pop rock, punk rock
Plak şirketi : LaFace, Arista
Resmî sitesi : pinkspage.com

Pink hakkında bilgiler.Benzer Yazılar

Yorum Ekle