Jailbreak Nasıl Yapılır?

Jailbreak, Apple’ın iPhone’a getirdiği kısıtlamaları aşıp, güvenlikten ve kararlılıktan biraz ödün vererek yeni kişiselleştirme olanakları kazanmanızı sağlıyor. Jailbreak’lemek için iPhone’daki bir açıktan faydalanıyor ve telefonun normalde ulaşamadığınız kaynaklarına ulaşabilir hale geliyorsunuz.

ihpne

Bu yöntem için iPhone 6s Plus, iPhone 6s, iPhone 6 Plus, iPhone 6, iPhone 5s, iPhone SE, iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2, iPad Pro, iPod Touch 6G gibi 64-bit cihazlardan birine ihtiyacınız var. Bu yöntemde kullanacağımız Pangu jailbreak, iOS 9.2, iOS 9.2.1, iOS 9.3, iOS 9.3.1, iOS 9.3.2 ve iOS 9.3.3 sürümlerini destekliyor.

Pangu jailbreak’in “semi-tethered” olduğunu, yani cihazınızı her baştan başlattığınızda jailbreak uygulamasını tekrar çalıştırmanız gerektiğini önemle belirtelim.

1. adım: Pangu Downloads sayfasını açın ve Pangu jailbreak .ipa dosyasını ve işletim sisteminize uygun Cydia Impactor aracını indirin.

2. adım: iPhone’unuzu, iPad’inizi veya iPod Touch’ınızı USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın.

3. adım: Bilgisayarınızda Cydia Impactor yazılımını çalıştırın.

4. adım: İlk adımda indirdiğiniz .ipa dosyasını bulun ve Cydia Impactor’e sürükleyip bırakın.

5. adım: Ekrana “Apple Developer Warning” başlıklı bir yazı gelirse, OK’e tıklayın.

6. adım: Apple ID’nizi girmeniz gerekecek, böylece .ipa dosyasını ücretsiz Apple geliştirici sertifikasıyla imzalayacaksınız. Apple ID’nizi vermek istemiyorsanız, yeni bir Apple ID oluşturup bu ID’yi kullanabilirsiniz.

7. adım: Apple ID’nizi ve parolanızı girin ve OK’e tıklayın.

8. adım: Cydia Impactor, cihazınıza Pangu jailbreak uygulamasını yükleyecek. Bu işlem birkaç dakika sürebilir. Bu sırada keychain’le ilgili bir mesaj görürseniz, Allow (İzin ver) düğmesine tıklayın.

9. adım: Cydia Impactor, jailbreak uygulaması yüklendikten sonra üçüncü adımdaki ekrana geri gidecek. Cihazınızda giriş ekranına dönün. Pangu jailbreak uygulamasını görüyorsanız, uygulamayı başarıyla yüklediniz demektir.

10. adım: Ayarlar > Genel > Cihaz Yönetimi yolunu izleyin. Burada az önce girdiğiniz Apple ID’yi ve geliştirici profilini göreceksiniz.

11. adım. Geliştirici profiline dokunun ve Trust düğmesine dokunun. Onay vermeniz gerekirse Trust’a dokunun.

12. adım: Giriş ekranına dönün ve Pangu uygulamasını çalıştırın. Ekrana uyarılarla ilgili bir soru gelirse Tamam’a dokunun.Benzer Yazılar

Yorum Ekle