Noktalarla Mucizevi Tedaviler

Bu bilim çok eski yıllardan beri bilinmektedir. Eski çağlardan günümüze kadar insan sağlığı için koruyucu bir metot olarak uzmanlarınca kullanıldığı kaydedilmektedir. Kozmik bilim ve Uzak Doğu öğretilerinde bedenimizde kanalların var olduğu kabul edilir. Kanallar üzerinde binlerce nokta vardır. Bu noktaların uyarılmasıyla hastalıklar tedavi edilebilir. Mistik inançlarda da “insan kâinatın bir numunesidir.” deniliyor. Kozmosdaki 12 yıldız kümesi, 12 gezegen ve sayısız yıldızlar; insandaki 12 meridyen-kanala, 12 organımıza ve irili ufaklı tedavi noktalarına mı işaret ediyor acaba? Çeşitli sebeplerle bloke edilen hücrelere, masaj yöntemiyle enerji yüklenmiş olur. Bu enerji ile hücreler yeniden harekete geçer ve beden eski sağlığına kavuşur.

Noktalarla Tedavi

Akupunktur uzmanlarına göre, bedende, 361 tane aktif olan klasik nokta vardır. Bu noktalar, her organa ait kanallar üzerinde yerleşmiştir. Bedende 12 tane çift, iki tane de ön ve arka orta kanal olmak üzere tek kanal vardır. Çift kanallar bedenin sağ ve solunda yer alır. Her kanal numara ya da harf ile ifade edilir.

Bedendeki enerji “Ying-Yang” olarak tarif edilir.

Ying- Soğuk

Yang- Sıcak

Her organın diğer organlarla bağlantısı vardır. Hastalıklarda teşhis koyarken her organı incelemek ve belirtilerine göre teşhis koymak gerekir.

Her organın 24 saatlik çalışma ritmi vardır.

Her organın aktif olduğu bir mevsim var ve bu mevsimlerde her organ rahatsızlık gösterebilir. Bilhassa geçiş mevsimleri olan ilkbahar ve sonbahar çok önemlidir. Güneşin hareketine bağlı olarak bu mevsimlerde ısı farklılığı oluşur. Bu da o mevsimlere ait olan organları etkiler. Örneğin, karaciğerin mevsimi ilkbahardır. İlkbaharda karaciğer, safra ve sindirim sisteminde rahatsızlıklar olur. Bu nedenle bu mevsimde karaciğeri özel bakıma almak gerekir.

Sonbaharda da akciğer ve solunum sistemi, sonbaharın sonlarına doğru da böbrekler ve mesane etkilenir. Bu dönemde de hastalık teşhislerinde bunu dikkate almak gerekir.

Bilim adamlarının araştırmalarına göre vücuttaki belirli noktalara yapılan basınçla organizmadaki bozukluklar iyileştirilebilir. Böylece organizmanın dengesi sağlanabilir. Nokta masajı “Refleks Bilimi” içinde yer alan bir yöntemdir. Bu yöntem 5000 yıl önce keşfedilmiş ve bu güne kadar değişmeden, insan sağlığını korumak amacıyla kullanılmaya başlanmıştır. Nokta masajı ile birçok hastalık ilaç kullanılmadan tedavi edilebilmektedir.

Nokta masajının tedavi sahkalinası çok geniştir. Yan etkisi yoktur. İlk yardım olarak uygulanabilir. Bununla beraber diğer terapi ve tıbbi tedavi yöntemleri ile birlikte uygulanabilir.

Bir İyilik

Dünyayı daha iyi yapmayan insan insan değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir