Bahamalar Gezi Rehberi

Bahamalar Resimleri

Romantik bir tatil dendiğinde akla elen ilk rotalardan olan, nefes kesici denizi ve doğası ile yıllardır at dergilerinin sayfalarını süsleyen Bahamalar, İspanyolca’da “Sığ Deniz” anlamına gelen ‘bajamar’ kelimesinden türetilmiş. Bu adı 1492′de adaya ayak basan Kristof Kolomb’un verdiği düşünülüyor.

Bahamalar sunduğu eşsiz imkanlarla, hayatınız boyunca hatırlamak isteyeceğiniz, hatta bu isteğe gerek bile olmaksızın aklınızdan hiç çıkmayacak bir halayına ve rüya gibi anılara ev sahipliği yapmayı garanti ediyor. Kozmopolit ada Nassau, müzeleri, golf sahaları, tropik yemeklerden seçkiler sunan restoranları ile daha bir şehir gibi dururken, San Salvador Körfezi, bahsettiğimiz mercan resiflerinin can alıcı renkteki temsilcilerini ve görülmemiş güzellikte bir sualtı yaşamını deneyimleyebileceğiniz enfes bir dalış sahası.

Dalış tecrübesi olsun olmasın herkes, Bahamalar’a gelmişken cennetin deniz altındaki bu yansımasını görmeli. Inagua’daki milli parkta yuvalayan flamingoları ve egzotik vahşi yaşam türlerini gözlemleme fırsatınız var. Eleuthera’nın hârika plajlarında güneşlenip kristal sularışa dalarken, geldiğiniz yerin tüm yorgunluğunu geride bırakacak ve aşkınızı adeta kendiliğinden oluşan doğal bir ayinle kutsamış olacaksınız.

BahamalarBozulmamış çam ormanlarında bir yürüyüşe çıkarak gizli mağaraları keşfetmek, yerel halkın ananas ağanları altında dinlendiği sakin köylerini ziyaret etmek veya günbatımında katamaran turları ile geldiğiniz cenneti bir de denizden seyretmek de burada yapabilecekleriniz arasında.

Bir İyilik

Dünyayı daha iyi yapmayan insan insan değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir