İnternet Durdu

Facebook instagram ve whatsapp’ın internet erişim servisteri dün 6-7 saat kapalı kaldı. Bu kesinti tüm dünyadaki kullanıcılarının yapayalnız kalmasına neden oldu. Tüm dünyada kesintinin bir an evvel giderilmedi için yalvarış yakarış sesleri yükselmiş olabilir.

Bilimadamları insan psikolojisini değerlendirirken insanın kendi ile barışık olması durumunu bir örnek ile açıklar. Elektrikler kesildiğinde kendinizi nasıl hissedersiniz diye bir soru ile başlar. Genel cevap şudur: Tüm uyaranlar durduğunda insanın kendi iç sesi insan ile konuşmaya başlar ve insanın bu kendi iç sesi ona sürekli olarak yaşadığı sorunları ve çözmesi gereken sorunları anlatmaya, olumsuzlukları nasıl çözebileceği konusunda onu güdüler. Daha önce yaşadığı olumsuz ve üzücü olayları hatırladır. Yapmak isteyipte yapamadıklarının, hayal kırıklıklarını anlatır. İnsanın bu kendi iç sesi onu çok rahatsız eder.

İşte tam bu noktada bilimadamları insanın kendi iç sesi ile yani aslında kendisi ile barışık olmasının insan psikolojisinde ruh halinde en önemli noktalardan biri olduğunu vurgular.

Sosyal ağ platformuna hakim olan tekel kuruluş facebook yaptığı açıklamalar ile durumu kurtarmaya çalışsa da aslında tüm dünya insanlarına farkında olmadan kendileri ile barışık yaşamalarına katkı sağlayacak bir iyilik yapmış olabilir mi?

Bir İyilik

Dünyayı daha iyi yapmayan insan insan değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir