Windows 7’den Vazgeçilmiyor

Kullandığınız işletim sistemi yapmanız gereken her şeyi halledebildiği sürece dışarıdan iyi görünse de, satıcı artık onu desteklemiyorsa saldırılara açık hale gelebilir. İşletim sistemleri kullanım ömrünün sonuna geldiğinde, diğer tüm teknik güncellemelerle birlikte güvenlik açıkları için yama da alamaz ve siber saldırılara karşı daha savunmasız hale gelir. Bu nedenle, sistemleriniz ve iş ağınızı bu önlenebilir sorundan korumak için işletim sisteminizi güncellemeniz büyük önem taşır.

Hala Windows 7 kullananlar arasında tüketiciler, küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ’ler) ve çok küçük işletmeler neredeyse aynı paya sahip- her biri %22 oranında. Küçük işletmelerin neredeyse dörtte birinin halen modası geçmiş bir işletim sistemini kullandığı ve büyük çoğunluğunun siber güvenlikten sorumlu özel BT personeline sahip olmadıkları dikkate alındığında, işletim sistemlerini güncellemek daha da önemli hale geliyor. Bu tarz işletmeler şimdilik Windows 7 için genişletilmiş ücretli destek almaya devam edebilse de bu ekstra masraf anlamına geliyor ve uzun süre sürdürülebileceğinin bir garantisi yok.

Kaspersky’nin bulguları ayrıca, bireylerin ve işletmelerin yalnızca küçük bir yüzdesinin (%1’den daha az) desteği 2014 ve 2017’de sona eren Windows XP ve Vista gibi eski işletim sistemlerini kullanmaya devam ettiğini gösterdi. Özetle kullanıcıların neredeyse dörtte biri (%24) artık desteği olmayan bir Windows işletim sistemi kullanıyor.

Neyse ki, kullanıcıların %72’si Windows işletim sisteminin en son sürümü olan Windows 10’u kullanıyor.

Bir İyilik

Dünyayı daha iyi yapmayan insan insan değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir