En İnanılmaz İnsanlar

1- Ben Underwood – Gözleri Olmadan Gören Adam

Her iki gözü de 3 yaşındayken alınan Underwood, tıpkı yunus balıklarında olduğu gibi sahip olduğu özel bir yetenekle görmeyi başarabiliyor.

2 Wim Hof – Buz Adam

Hollanda’lı 48 yaşındaki Hof, buzlu suyun içinde saatlerce kalabiliyor, yüzebiliyor. İnanılmaz soğuklarda yüksek dağlara kısa sürede tırmanabiliyor.

3 Miroslaw Magola- Mıknatıs Adam

Bu adam kendinizi Matriz filminde gibi hissetmenize neden olabilir. Beyin gücüyle her türlü nesneyi kaldırabilen ve yerini değiştirebilen Magola, kinetik güçleri oldukça gelişmiş bir canlı…

4 Daniel Tammet – Müthiş Beyin

Aslında otistik olan Tammet, müthiş bir beyne sahip. En zor matematiksel problemleri çözebiliyor. Yabancı dil konusuna da o kadar yatkın ki, kısa sürede yeni bir dil öğrenebiliyor.

5 Kod İsmi “AJ”– Her şeyi Hatırlayan Kadın

http://www.youtube.com/watch?v=nwu9r6YIt1A

“AJ” kod ismi verilen bu kadın, 25 yıl öncesindeki neredeyse her şeyi hatırlayabiliyor. 25 yıl önceki bu günün hava durumu, bir dizide geçen metini hatırlamak onun için hiçte zor değil.

6 jittarat wongsomboon – 110 Desibel Gülen Kadın

Taylan’da yaşayan 55 yaşındaki Jittarat Wongsomboom, dağları devirebilecek bir gülme sesine sahip. Gülünce 110 desibel ses çıkaran bu kadın katıldığı bir çok yarışmada açık ara birinci olmuş durumda.

7 Budist Rahipler – Turn Mo

Uzmanlar son 20 yıldır Budist rahiplerin çeşitli özellikleri üzerinde araştırmalar yapıyor. “Turn-mo” ismi verilen özel bir meditasyon tekniği kullanan bu rahipler, metabolizma hızlarını %64 oranında düşürebiliyorlar. Aynı zamanda bu tekniği kullanan rahipler, vücut ısılarının 17 derece artırabilme gücüne sahipler.

8 Tim Cridland – Acı Hissetmeyen Adam

Beyine giden acı reseptörlerinin olmadığı Cridland, vücudunu kesiyor, iğne batırıyor, çivilerin üzerine yatıyor ama hiçbir acı hissetmiyor.

9 Zhang Quan – Yüksek Sesli El Çırpıyor

Çinli Zhang Quan, el çırparken çıkardığı sesle rekorlar kitabındaki yerini almış durumunda. El çırpma esnasında çıkan ses 107 desibel olarak ölçülmüş durumunda. Bu çıkan ses seviyesinin bir helikopter ses seviyesine yakın olduğunu söylersek ne düşünürsünüz?

10 Michel Lotito – Her şeyi Yiyen Adam

Michel Lotito, midesinin normal bir insandan iki kat daha fazla kalın olmasından dolayı bulduğu her şeyi yiyebiliyor. Cam, metal, toksik maddeler onun için atıştırmalık şeyler…

altay

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.