Depresyonlu Birini Sanal Olarak Uzaktan Nasıl Destekleyebilirsiniz?

Depresyon söz konusu olduğunda, bazen en zor adım ilk adımdır. Bazı insanlar için bu, depresyonu tedavi etmek için terapistleri veya ayakta tedavi programlarını araştırmak anlamına gelebilir.

Brigham and Women’s Hospital psikoloji direktörü Natalie Dattilo, arkadaşınız profesyonel yardım bulmak isteyebilir, ancak bunu yapma dürtüsü eksik olabilir, çünkü depresyon insanların enerjisini yok edebilir, diyor. Arkadaşınız sizden yardım etmenizi isterse veya fikre açıksa, telefona veya FaceTime’a atlayın ve birlikte google zihinsel sağlık kaynakları.

Dattilo, “Bir arkadaş, ortak veya sevilen biri olarak, belki de isteksiz olabilecekleri o ilk adımı onlarla atabilirsin,” diyor. Landau, eğer böyle hissetmezlerse, bu ilk adımı kendi başınıza atmayı teklif edebilirsiniz, ancak kabul ettiklerinden emin olun ve asla birinin arkasına geçip bunu yapmayın, çünkü bu bir güven ihlali gibi hissedebilir, diyor Landau.

Dattilo, hastaları için Dattilo’nun sağladığının ötesinde ekstra yardım araştırmak istediklerinde kaynakları aradı. Ancak sevdiğiniz biri yardımınızı istemiyorsa veya profesyonel yardım almaya dirençliyse, onu zorlamayın.

Landau, isteksizliğin yaygın olduğunu söylüyor, çünkü psikolojik yardım aramak hala utanç verici veya zayıf olarak görülüyor.

“Bir kişi, istemiyor veya hazır hissetmiyorsa, akıl sağlığı tedavisi görmeme hakkına sahiptir. Bazen sevdiklerimize ihtiyaç duydukları zamanı ve yeri vermek, yapılacak en yararlı ve sevgi dolu şey olabilir,” Dattilo diyor.

Landau, nitelikli terapistleri aramak için bir kaynak olarak Psychology Today web sitesini önermektedir. Ayrıca psikiyatristler, tedavi merkezleri ve destek grupları için arama seçeneklerine sahiptir. Ayrıca, terapistin sigortası kapsamında olduğundan emin olmak için arkadaşınızın sağlayıcı ağına bakmanıza yardım etmeyi teklif etmek isteyebilirsiniz.
Sevginizle ilgili bakım paketleri ve sanal hatırlatıcılar gönderin

Bakım paketleri, sevdiklerinize onları düşündüğünüzü ve sizin için önemli olduklarını hatırlatmanın etkili bir yolu olabilir.

Birincil iletişim tarzınız metinler veya video görüşmeleri olsa bile, mektuplar, kişisel bakım setleri, pişmiş ikramlar, paylaştığınız güzel zamanların fotoğrafları veya kişinin mizah anlayışıyla uyumlu komik nesneler veya kartlar gönderebilirsiniz. Arkadaşınız buna açıksa, telefon görüşmeleri veya mesajlar sırasında gönderdikleriniz hakkında da konuşabilirsiniz – bu bir konuşma başlatıcıdır ve kendilerini iyi hissetmelerine yardımcı olabilir.

Sevginizi sanal olarak da gösterebilirsiniz. Dattilo, e-kartlar gönderin, en sevdiğiniz şarkılardan bir çalma listesi oluşturun, karşılıklı eğlenceli anılardan oluşan bir slayt gösterisi derleyin, uzaktan birlikte çevrimiçi bir film izleyin veya birlikte patlamış mısır ve görüntülü sohbet yapın, diyor Dattilo.

Bu eylemlerin hepsi sevdiklerinize önemli olduklarını hatırlatmaya yardımcı olabilir, özellikle depresyonları onlara “Ben değersizim” gibi mesajlar gönderdiğinde.

Bir bakım paketi], yüz yüze (veya sanal olarak) sosyalleşme baskısından daha tolere edilebilir ve daha kolay kabul edilebilir bir mesafeden bağlantı kurmanın ve destek sunmanın bir yoludur “diyor Dattilo.

Ortak arkadaşlarla takıl

Bir İyilik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir