Depresyonlu Birini Sanal Olarak Uzaktan Nasıl Destekleyebilirsiniz?

Uyarı işaretleri için tetikte olun

Sevdiğiniz kişi, bir akıl sağlığı uzmanıyla düzenli olarak konuşmak veya dört gözle beklediği olaylardan veya faaliyetlerden bahsetmek gibi depresyonuyla sağlıklı bir şekilde başa çıkıyor olabilir. Ancak depresyonlarının kötüleştiğini veya intihara teşebbüs etmeyi düşündüklerini işaret edebilecek kırmızı bayrakların farkında olmak önemlidir.

Bu uyarı işaretlerinden bazıları alkol veya uyuşturucu kullanımında artış (karakter dışı olabilir veya olmayabilir), kendine zarar verme, ölme arzusunu ifade eden konuşmalar, eşyalarını başkasına verme veya “Teşekkürler sen, gerçekten iyi bir arkadaş oldun. “

Bu işaretleri sanal olarak görmek daha zor olabilir. Dattilo, sevdiğiniz kişinin planlanmış bir telefon görüşmesine geç kalması veya bunu tamamen kaçırması durumunda kırmızı bir bayrak olabileceğini öne sürüyor. Görüşmeniz sırasında sarhoş olurlarsa, sık sık asılı kalırlarsa veya size daha fazla içtiklerini söylerlerse, bu alarm zillerinizi uyandırabilir. Endişeleniyorsan, nazikçe sorabilirsin, “Kendini harika hissetmiyorsun. İyi misin?” Dattilo diyor.

Birlikte bir kriz veya acil yardım hattını aramayı teklif edebilirsiniz. Güvenliklerinden endişe ediyorsanız, hastaneye gitmeleri gerekip gerekmediğini sorun. Bölgede yakın bir arkadaşları ya da aile üyeleri varsa, sevdiklerinize hastaneye kadar eşlik edebilmeleri için onları aramayı teklif edin.

Yardım istemediklerini söyleseler bile, devam edip sevdiklerinizi acil durum kaynaklarına bağlamanız gerekebilir. Evde bir silahları olduğu için endişeleniyorsanız ve “Artık burada olmak istemiyorum” veya “insanlar bensiz daha iyi olacak” veya “hiçbir zaman daha iyi olmayacak” gibi şeyler söylüyorsa, yaşamanın anlamı nedir? ” Dattilo, intihara teşebbüs etme veya kendilerine zarar verme geçmişleri varsa, bir aile ferdinin veya sevilen birinin kayıt yaptırmaya değer olduğunu söylüyor Dattilo. 911’i aramak da bir seçenektir.

Landau, depresyon bir kopukluk bozukluğudur ve insanlara kendilerini seven ve önemseyen insanlar olduğunu unutturur diyor. Sanal desteğiniz onlara bunun doğru olmadığını ve işler kötüye giderse onların yanında olduğunuzu hatırlatmaya yardımcı olabilir.

Bir İyilik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir