Çubucak Orman Kampı Nasıl Bir Yer?

Çubucak Orman Kampı Resimleri

1971 yılında Hizmete açılan Çucucak Orman kampı,Marmaris Datça Karayolu üzerinde 23.km’de Jandarma karakolu Bitişiğindedir .230 dönüm sahaya ve 900 metre sahil şeridine sahip olan kamp, 01 Nisan-31 Ekim Döneminde Kamping olarak Hizmet vermekte olup,Günü Birlik (Piknik Amaçlı) Ziyaretlere yıl boyunca açıktır.

Çubucak Orman Kampı Coğrafi Konumu Sebebiyle Sürekli Olarak Kuzeyden Yada Güneyden Esinti Alan İklimi İle Çok Düşük Nem Oranına Sahiptir. Yaz Mevsiminin En Sıcak Bunaltıcı Günlerinde Bile
Geceleri Rahat Uyunabilmektedir.

Kamp Sahası Kızılçam,Sığla,Mersin,Sandal Ve Defne Ağaçlarıyla Kaplı Olup Koyu Gölgeliktir. Kampta Sıcak Ve Soğuk Duşlar,Çamaşır Ve bulaşık Yerleri Yeterli Sayıda WC Kabini, Kanalizasyon Sistemi Ve Elektrik Dağıtım Panoları Hizmete Sunulmuştur. Ayrıca Çok Yönlü Spor sahaları, Geniş Kullanım amaçlı Ahşap İskelesi Piknik Alanları Ve Piknik Masaları Bulunmaktadır.

Kamp İçerisinde Bulunan Alış-Veriş Ünitesinde; Market, Manav, Restoran, Cafe, İnternet Cafe Oyunlar
(Bilardo, Atari, Masa Futbolu, Okey, Tavla vb. ) Ve Değişik Beğenilere Hitap Eden Pazar Tezgahları Hizmet Vermektedir. Bunların dışında Haziran,Temmuz Ağustos,Aylarında Hergün Kamp Giriş Kapısı Karşısında Köylü Üretici Pazarı Kurulmaktadır. Çadırı olmayan ziyaretçilerin konaklama taleplerini karşılamak amacıyla çadır kiralama hizmeti verilmektedir. Kampta tatili geçiren kampçıların büyük çoğunluğu her sene geldikleri için;eşya taşıma sorununu köylülerden cüzzi bir ücret karşılığında depolama hizmeti satın alarak çözüm üretmiştir. Kampa arabasız gelen kampçılara hizmet veren dolmuş servisi Marmaris-Çubucak arasında saat başı seferler düzenlemektedir. Bütün şehirlerden Muğla’nın Datça  ilçesine sefer yapan tanınmış firmalara ait yolcu otobüsleri ile kampa direkt ulaşmak mümkündür. Türkiye’nin en çok tercih edilen kampı olan Çubucak’ta deniz küçük çocukların kullanımına imkan veren sağlıkta olup zemin kumdur.Kampta denizin, güneşin, mehtabın ve ormanın kampçılara sunduğu güzellikler yanında; kamplar tarafından her türlü eğlence faaliyetleri, yarışmalar, spor aktiviteleri, deniz sporları, tekne gezileri gibi etkinlikler düzenlenmektedir. Çubucak orman kampı size unutulmaz bir tatil vaat ediyor.

Bir İyilik

Dünyayı daha iyi yapmayan insan insan değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir