Bazburun Gezi Rehberi

Bozburun resimleri

Balıkçı kasabası görünümündeki belde sakin yaşamı sevenlerin tercih ettiği bir koydadır. Yerli halk ile içiçe geçirilen günler seneler sonra dahi unutulmaz. Tüm koylarda olduğu gibi Bozburun’da da deniz insanı kendisine çeker. Büyük tesisler yok. Küçük ama kaliteli tesisler bulabilirsiniz. Sömbeki körfezinin koylarından birinde yer alır.
Koyun en önemli özelliği meşhur Akdeniz gezinti teknelerinin yapım yeri olmasıdır.


Tamamı ahşap el işçiliği olan “GULET” tipi bu tekneler özellikle “MAVİ YOLCULUK” ların yapıldığı rüya tekneler olarak adlandırılır. Buradaki atölyelerde bir rüyanın nasıl oluştuğu görülebilir.Bozburun da tatıl aynı zamanda da huzur demek, masmavi tertemiz denizi sizi serinletip, geceleri muhteşem parıldayan gökyüzü büyüler. Bozburunda sabahları balıkcı teknelerinin sesleri sizlere günaydın der.

Marmaris’ten Bozburun’a iki yoldan gidilir. Toplam 45 km tutan ilk seçenek için Datça yoluna girip, Hisarönü sapağından ayrılarak ve sahil yolunu izlemek gerekiyor.
Bozburun’a ayrıca, İçmeler-Bayır üzerinden güneye yönelerek de ulaşabilirsiniz. Bozburun Marmaris arası düzenli minibüs seferleri var.

Bir İyilik

Dünyayı daha iyi yapmayan insan insan değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir