Beykoz Piknik Alanları Gezi Rehberi

Bundan bir ay kadar önce Olcay, ben, annesi, ve benim annem dörtlü olarak gezmeye kara vermiş fakat son anda kombimizin bozulmuş olması geziye üç kişi çıkmamıza sebep olmuştu. Geçen Pazar günü erkenden ani bir kararla şöyle bir İstanbul turu yapalım dedik.

Olcayla konuşmamızın ardından annem hemen mutfağa girdi. Başladı hazırlık yapmaya bana “sadece bir börek yapacağım.” dedi. İyi dedim sen bilirsin. Bende hazırlanmaya başladım. Tekrar mutfağa girdiğimde bir börekle kalmayıp kekte yapmaya karar verdiğini söyledi. Bunun üzerine kolları sıvadım. Ben böreği yaparken annemde havuçlu bir kek yaptı. Onları fırına atıp hazırlıklarımızı tamamladık. Evi güzel börek ve kek kokuları sardı elbette. Bunların yanına çay iyi gider deyip termosa da çayı koyduk. Az sonra Olcay ile annesi geldiler. E madem bu kadar hazırlık yaptık bir de yanımıza yaygı alalım, en alasından piknik yapalım dedik. Pazar günün trafik sıkışıklığı içinde karşıya geçmeden Anadolu yakasında münasip bir mekan aramaya koyulduk.

Beykoz’da bulunan büyük şehir büyük şehir belediyesine ait sosyal tesislere gittik. bir hayli kalabalık olduğu için biraz deniz kenarında rüzgarı hissedip hemen kalktık. Az ileride piknik için uygun mahaller bulunduğunu tespit ettik. Denize karşı yayıp kilimlerimizi çıkattık, ayakkabılarımızı, açtık kumanyamızı. Boğaza karşı erguvan ağacının altında börek ve keklerin lezzeti bir başka güzel oldu.

Ardından Olcay’ın “hani sen bir yerden bahsetmiştin, biraz uzakta olan bir köy oraya gidelim mi?” dedi. Ben de bu gezme merakı onda da teşvik olunca topladık kabı kacağı, doğru ikinci köprüye yollandık. Bir hayli uzak olmasına yolları her zaman ki gibi karıştırmamıza rağmen Garipçe’ye ulaşabildik. Ooohhhh bir güzel Karadeniz rüzgarı açlarımızı okşayıp geçti.

Akşam olmak üzere olduğu için geç kalmayalım düşüncesi ile yine Anadolu yakasına geldik ama gezme işini sonlandırmak istemedik hemen ve direksiyonu Çamlıca’ya kırdık. Boğaz köprüsünün farklı ışıklandırılmış haliyle İstanbul gece manzarasını ellerimizde çay seyreyledik.

yolcu

Hissetmediğin her yer uzaktır. http://www.biriyilik.com http://www.yapmake.com

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir