Bu 7 Olayı Hayatınızdan Çıkartın

1. Mutluluk hak edilmelidir

Mutluluk; acı, neşe, elem, kahkaha ve diğer her şey kadar natüreldir. Bu yüzden netlikle herkes tarafından yakalanabilir. Ancak çoğu kez insanlar yeterli gayret göstermedikleri için mesut olamadıklarını düşünüyor. Bu tamamiyle yanlış. Yapılacak ilk şey ise; mutluluğun son derece natürel olduğunu kabul etmek. Mesut olmak içinse kolay bir kaideye uymak yeterli. Pozitif bir bakış açısıyla sahip olduğunuz şeyleri düşünüp gönül borcu duyun.


2. Yetişkinler daha bilgilidir, onları dinlemek gerekir

Evet, yaşlılara saygı duymalıyız ancak bu onların her şeyi bildikleri mananına gelmiyor. Bu yüzden sizden daha yaşlı meslektaşlarızın veyahut akrabalarınızın tavsiyelerini dinlemeye her vakit değmez. Tabii ki, sizden yaşlı kişiler saygıyı hak ediyor ancak saygı ve itaat tamamiyle değişik şeylerdir.


3. Her vakit nazik olmalısınız, bir gün bunun karşılığını alacaksınız

Ne yazık ki, dünya çoğu kez adaletsiz. Gerçek hayatta, “İnsanlara karşı nazik olun, onlar da size karşı nazik olsun” kaidesi seyrek işe yarıyor. Bilhassa çocukları büyütürken bu tarz söylemlerden kaçınmak gerekiyor. Hayatın gerçekleriyle ne kadar ivedi yüzleşirlerse o kadar iyi. Zira ne yazık ki adaletsizlik her vakit var olacak.

Bir İyilik

Dünyayı daha iyi yapmayan insan insan değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir