Gökova Akyaka Gezi Rehberi

Gökova Akyaka Resimleri

Muğla-Marmaris yolunda Sakar yokuşunu inerken denize doğru baktığınızda dünyanın en büyük monet tablosunu görürsünüz.Aşağıda herbiri ayrı tonla birbirinden ayrılmış tarlalar,ortalarındangeçen nehir,rengarenk ağaçlar,çiçeklerle denize kadar uzanan alabildiğine geniş düzlük.Nehir kenarına kurulmuş restorantlar sizi adeta balık yemeye kışkırtırlar.Nehirdeki ördeklerin payını unutmayın.


Gökova Köyü çevresindeki lüks villalara rağmen geleneksel yapısını korumuş olarak sizi sıcak atmosferiyle karşılar.
Gökova körfezi, mavi yolculuğun en çok tercih edilen güzergahıdır. Bu güzergahın en keyifli koyları da Karacasöğüt ile Bördübet koyu arasında uzanır. Bu koylar sırasıyla Karacasöğüt, Okluk Koyu (Cumhurbaşkanı Özal zamanında yapılan ve şimdi de kullanılan yazlık konutun bulunduğu koy girişi halka kapalıdır), İngiliz limanı, Löngöz, Yedi Adalar, Gücük Limanı ve Bördübet koyudur. Bu koylar arasında irili ufaklı başka koylar da vardır ama ulaşım yoktur. Aracınızın altı alçak değilse ya da arazi aracınız varsa bu toprak yol boyunca ilerlemeyi deneyin.
Akyaka..Buradaki evlere hayran olmamak elde değil..Hemen hemen hepsi Osmanlı tarzı ahşap ağırlıklı olarak yapılmış en fazla iki katlı bu evler,ahşap tavan işçilikleri ve antik kapılarıyla sizi tarihte küçük bir yolculuğa davet eder…

Bir İyilik

Dünyayı daha iyi yapmayan insan insan değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir