Turunç Gezi Rehberi

Turunç Resimleri

Tatil anlayışınız doğayı ve konforu birarada yaşamaksa tercihiniz TURUNÇ olmalı.

Köy yaşamıyla kaynaşmış modern turizm anlayışı bugün sakin,küçük ama kendine yeterli,doğaya gömülmüş bir cennet çıkarmış ortaya. Marmaris’e 20 km’lik mesafedeki bu özel koy MAVİ BAYRAK’a sahip pırıl pırıl denizi ve plajı ile, gerek uzun süreli gerekse günübirlik misafirlerini Türk konukseverliğiyle ağırlar.
Köyde yapılacak ufak bir yürüyüşle,yöreye özgü el sanatları ve orman yan ürünleri (keçiboynuzu,kekik,defne yaprağı,ada çayı,v.b) ilk elden alabileceğiniz ürünler olarak karşınıza çıkar.Market veya manavlardan aldığınız ya da restaurantlarda yediğiniz sebze ve meyveler tarladan aracısız size ulaşır.
DOĞA AŞIKLARI KEYFE ÇIKABİLİRLER;

Amberkokuları içinde karşınıza aniden çıkan bir anemon tarlası,ya da 1000 yıllık bir anıt ağaç bu keşfi daha da heyecan verici kılacaktır.Turunç’un bulunduğu Loryma (Bozburun) yarımadası Karia ilk yerleşiminden beri pek çok medeniyetin kullanmış olduğu keçi yolu ve patika ağı ile sarılmıştır.
Bu yolları kullanma sırası şimdi sizde. Turunç ve yan koylarının su altı florası açısından zenginliği dalış sporlarıyla uğraşan profesyonelleri olduğu kadar, amatörleri de buraya çeker.
Hem Marmaris ve İçmeler’den, hem de Turunç’tan kalkan dalış tekneleri uzmanlar kontrolünde bu deneyimi yaşamanızı salayacaktır.
ULAŞIM;

Turunç, Dalaman havaalanına 120 km. , İzmir havaalanı’na 285 km. uzaklıktadır.Marmaris’e ulaşım ise 30 dakikalık çam ormanları arasından geçen asfalt yoldan,minibüsler ile yapılır. Deniz yolunu tercih edenlere kooperatif tekneleri hizmet vermektedir..

Bir İyilik

Dünyayı daha iyi yapmayan insan insan değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir