Superman Olmak İçin: Deca Durabolin

Bu anabolik streoit ile karşılaşanlar kaçsın… Ekşi sözlük açıklamalarını bir araya topladık… Süperman olmak için… Doktorunuza sormadan kullanmayın!

Deca Durabolin (nandrolone decanoate) nedir ve ne işe yarar

Testosteronu daha güçlü DHT’ye dönüştüren enzim olan 5a-redüktazda aslında bu ilaç ilginç (bildiğim kadarıyla), nandrolonu daha az potent bir bileşiğe dönüştürür. Dolayısıyla bu AAS deride, kafa derisinde ve prostatta bir miktar etkisiz hale getirilir ve bu dokular vücudun geri kalanından daha etkili androjen seviyesine sahiptir. Dolayısıyla, kas dokusundaki androjen reseptörlerinde (AR) başka bir ilaç ile aynı miktarda kullanılırken, Deca, kafa derisi, deri ve prostatta daha az etkinlik verir. Bu nedenle, özellikle bu şeylerle ilgilenen kişiler için en iyi seçimdir.

Kas dokusunun androjen reseptöründeki etkinliği testosterondan daha iyidir: daha iyi bağlar. Ancak miligram başına kas oluşturma sonuçlarının sadece yarısı kadarını verir. Bence bu, kas büyümesi için AR aracılı olmayan mekanizmalarda daha az etkili ya da tamamen etkisiz olmasının bir sonucudur.

Ayrıca, sinir hücreleri üzerinde, kesinlikle ereksiyon işlevinden sorumlu sinir hücrelerinde daha az etkili veya tamamen etkisiz görünür. Deca’nın tek AAS olarak kullanımı genellikle cinsel yolla gerçekleştirilememektedir.

Bu sorunlar, eksik etkinliği sağlayan bir ilaçla birleştirilerek çözülebilir: ör. Testosteron.

Nandrolone bir progestin olarak ispatlanmıştır. Bu gerçek, vücut geliştirmede açık bir önem taşır, çünkü ılımlı Deca-yalnızca kullanım, doğal testosteron seviyelerini düşürmenin bir sonucu olarak östrojen seviyelerini düşürmekte ve bu nedenle aromataz enziminin daha az substratın çalışmasına izin verirken, Deca bazı kişilere jineye neden olabilir. Ayrıca, progesteron bir noktaya kadar kadınlarda seks hareketliliğini arttırır ve daha sonra düzeyleri yükseldiğinde progestojenik steroidlerin yüksek seviyeleri erkek vücut geliştiricilerinde cinsel sürmeyi öldürebilir, ancak bireylerin değişkenliği büyüktür Ne fazla.

Bu arada, bu progesteronik aktivite aynı zamanda LH üretimini de engeller ve genel inancın aksine, az miktarda Deca bile, aynı miktarda testosteron kadar oldukça inhibe olur.

Nandrolon bir dereceye kadar östrojene aromatize olur ve bunun aromataz inhibitörleri kullanılarak tamamen bloke edildiği görünmüyor – gerçekten, bu süreçte aromataz hiç katılmayabilir (insanlarda böyle bir kanıt bulunmaz) Bence bu etkinlik için daha olası aday olan CYP 2C11 enzimi. Her durumda, bir aromataz inhibitörü olan Cytadren’in, nandrolonun aromatizasyonunu önlemede etkili olduğu bulunmamıştır.

İlaç 400 mg / hafta dozlarında orta derecede etkilidir. Deca-Durabolin’in uzun yarı ömrü, kısa çevrim döngüleri için uygun olmamasına neden olur, ancak son enjeksiyondan sonraki haftalarda kendiliğinden daralan bir efekt içeren daha geleneksel döngüler için uygundur.

Bir İyilik

Dünyayı daha iyi yapmayan insan insan değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir