Klinik Mühendislerin Sesi

klinik mühendislik

Sayın rektörümüz Prof. Dr. Candeğer Yılmaz’a sonsuz teşekkürlerimiz sunarak başlamak istiyorum yazıma. Rektörümüz,dekanımız, başhekimimiz, başhekim yardımcılarımız, hastane müdürümüz ve nice değerli insanların katılımı ile 27 Mart 2009 tarihinde resmi açılışımızı yaptık. Telaşlı ve zahmetli geçen bir kaç ayın sonunda hastanemize yıllık yaklaşık olarak 2 milyon TL katkıda bulunacağımız birimimizi açmış olduk.

Hastanemizin eski ortez-protez atelyesini tadilattan geçirip yeni bir yüz ve vizyon ile faaliyetlerimize başladık. Şu anda daha da kapsamlı bir birim olarak Ege’nin hizmetindeyiz. Laboratuvarımız hastanemizde bulunan tüm tıbbi cihazların onarımını, bakımını, kalibrasyonunu ve denetimini üstlenmiş durumda. Bütün bunlar kolay olmasa gerek. Genç kadromuz hepsinin üstünden gelecektir inşallah.

Kurulum aşamamızda hastanemizde bulunan tüm atelyelerin katkısı sonsuzdur. Herkes elinden geleni esirgemedi. Sıhhi tesisatan elektriğe elektrikten mobilyaya mobilyadan bilgi işleme bilgi işlemden telefon atelyesine. Sıkıntılı dönemler de geçirdik neşeli dönemlerde. Şu sıralar bunyaz kardeşim laboratuvarımızın son halinden fotoları flickra yüklemek üzeredir. Hafta sonu olmasına rağmen bu gün de ayrılamadık laboratuvarımızdan son rütuşları yapıyoruz. Sekreteryamız Pınar Hanım sabahları geldiğinde İzmir’in parıl parıl parlayan güneşi ile karşı karşıya kalıyordu. Ona mikrojaluzi perdeler ayarlardık ve yerlerine montajladık. Pazartesi gelince çok sevinecek. Hasan Bey’in ve bünyaz’ın ellerine sağlık iyi işçilik çıkardılar. Bunyaz kardeşim sabah saat 8’de gelmiş gözümüz gibi baktığımız balıklarımızı yemlemiş sağolsun. Bir de not bırakmış “saat 8:00 sularında hayvanlara yem verilmiştir. Lütfen siz de yemlemeyin” diye. Arkasından Süleyman hocam için ayrı bir not “clock 08:00 watering animals yeming. Please don’t yeming to animals too. :D” Arkası yarın efem herkese kolaylar gele aleysan yolcu…

Bir İyilik

Dünyayı daha iyi yapmayan insan insan değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir